Havalandırma Si̇stemleri̇
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ
HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ

Herhangi bir kapalı alandaki havanın başarılı bir biçimde tahliye edilmesi, havalandırma sistemleri tarafından sağlanmaktadır. Hem ortamın çalışmaya uygun olması hem de  görev yapan personelin daha sağlıklı şekilde faaliyetlerini devam ettirebilmesi için gereklidir. İyi tasarlanmış bir havalandırma Sistemi sayesinde kirli olarak tanımlanmış olan hava yerini taze havaya bırakacaktır. Bunun için tasarlanmış olan komplike sistemler; bulunduğu yerin fiziksel özelliklerine göre tasarlanarak, estetik açıdan herhangi bir sorun içermez. RNK Mühendislik ile ihtiyacınız olan havalandırma sistemini satın alabilirsiniz.

 


Havalandırma Sistemleri Nelerdir?

Havalandırma sistemleri, farklı birçok alanda kullanılır. Bundan dolayı birden çok çeşidi vardır ve bunlar şöyledir;

Mutfak egzoz sistemleri
Isı geri kazanımlı sistemler
Havuz nem alma sistemleri
Diş polikliniği havalandırma sistemi
Restoran havalandırma sistemleri
Kafe havalandırma sistemleri
Paslanmaz çelik baca sistemleri
Ofis havalandırma sistemleri
Taze havalandırma sistemleri
Otopark havalandırma sistemleri
Klima santralleri


Havalandırma Sistemleri Çeşitleri Nelerdir?


İki farklı çeşitte uygulanır.
Doğal Havalandırma
Mekanik Havalandırma


Doğal Havalandırma, son derece klasik olmasının yanı sıra, günümüzde artık çok sık kullanılmamasıyla dikkat çekmektedir. Bir ortam içinde yer alan hava hem basınç hem de sıcak farkının ortaya çıkmasından dolayı sabit kalmaz. Hareket halindedir. Bunun çıkışı ise kapı, pencere ya da boşluklardan olmaktadır. 


Mekanik Havalandırma, daha modern bir çalışma prensibine sahipken, aynı zamanda son derece verimli olmasından dolayı beklentileri karşılar. Bunun temel nedeni ise sistemin başarılı bir biçimde çalışırken, havanında buna göre şartlandırılmasını sağlamasıdır. Gerek nem koşulları gerekse sıcaklık düzeyinde istenen değişimler, mekanik havalandırma ile mümkündür. 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın